Пошук співробітників зводиться до вибору однієї з двох найпоширеніших варіантів. Перший передбачає звернення до pr-фахівцям або ж “хедхантерам”, а другий включає пошук працівників власними силами.
Далеко не всім компаніям буває по кишені найняти в штат додаткові одиниці, до того ж це передбачає фінансові витрати, які загрожують малому і середньому бізнесу нестабільністю і зниженням прибутковості.
Хорошим виходом із скрутної ситуації стане замовлення аутсорсингу в галузі кадрових послуг. Підбір персоналу дозволяє делегувати частину обов’язків та грамотно розподілити їх між співробітниками, трохи збільшивши посадові обов’язки. У цьому може суттєво допомогти аудит персоналу, якщо робота тісно пов’язані з документообігом.
Основні способи
В даний час існує кілька робочих, ефективних і при цьому досить доступних методик, розроблених для вибору працівників для підприємства:
- пасивний рекрутинг – являє собою традиційний (класичний) спосіб пошуку штатної одиниці за певними параметрами та характеристиками. Під ним мається на увазі публікація оголошення на різноманітних тематичних веб-сайтах, що користуються популярністю у претендентів та роботодавців одночасно;
- активний (прямий) пошук – такий вид рекрутингу прийнято здійснювати шляхом залучення особливих методик у разі потреби зміни керівного посту або знайти висококваліфікованого і досвідченого спеціаліста для виконання особливо складних завдань;
- хедхантинг – під ним передбачений точкового виду пошук цінних кадрів самостійно;
- переманювання перспективної робочої сили в бік конкурентів;
- прелімінаринг – дане поняття включає обов’язкову стратегію навчання персоналу.
Правила підбору
Що стосується процедури підбору персоналу, то в даному випадку слід знати та дотримуватися наступних правил та професійних рекомендацій:
- насамперед слід акцентувати увагу на отриманому раніше досвіді;
- важливою є наявність здобутого профільного освіти придатного для конкретної вакансії;
- грамотно складене резюме має величезний успіх як перше враження, яке має бути правильним;
- проведення телефонного інтерв’ю або відеозв’язку дозволяє оцінити можливості потенційного співробітника до спілкування з незнайомими людьми, його доброзичливість і толерантність.