Комп’ютеризація не оминула бізнес. Комп’ютери стоять скрізь і застосовуються для продажу, роботи з клієнтами, виробництва нового продукту. І існує програмне забезпечення, здатне спростити бізнес-завдання. Це CRM для бізнесу.
Навіщо потрібна CRM
Співробітникам фірми доводиться мати справу з величезним обсягом інформації. Доводиться записувати, щоб нічого не загубилося. Але навіть бази даних сьогодні не можна назвати ефективними у відриві від інших інструментів: інформація часто неповна, зібрана у різних місцях, погано систематизована. Співробітнику доводиться встановлювати безліч програм, вести таск-менеджер, тримати месенджер для робочого чату та неминуче втрачати важливі дані. CRM об’єднує всі завдання, які потрібні відділу продажів, роботи з клієнтами та маркетологам, в єдиній системі, у зручному зрозумілому вигляді. Це підвищує ефективність.
Як CRM збільшує прибуток
Повна інформація про клієнтів, продажі, поточні справи, зібрана в єдиному місці, істотно підвищує продуктивність. Співробітникам більше не потрібно оперувати безліччю програм, витрачати час на пошук даних. З єдиної системи можна керувати всіма поточними завданнями, приймати звернення з різних каналів зв’язку. І кожен співробітник отримує доступ до всієї інформації за потрібним завданням. При цьому завдяки рівням доступу забезпечується високий рівень конфіденційності.
Бувають CRM-системи чотирьох типів: для продажу, маркетологів, роботи з клієнтами та комбіновані. Відповідно, вони здатні суттєво підвищити ефективність цих відділів. Справа не лише у великому наборі функцій: CRM автоматизує багато завдань, знімаючи навантаження зі співробітника. Наприклад, виконує функції менеджер-таск або автоматично створює розсилку.
Базових функцій замало? Функціонал будь-якого CRM можна розширити інтеграціями. Можливості відрізняються від системи до системи, але більшість CRM підтримує коннект з основним робочим ПЗ. Можна підключити телефонію, бази даних, розумні календарі та багато іншого.
Централізованість дозволяє збирати докладну аналітику, відповідно краще розуміти ефективність роботи різних співробітників, відділів, стратегій. KPI, вирва продажів, відсоток залучення лідів відображаються максимально наочно, у зрозумілій зручній формі. Таким чином, CRM забезпечує контроль якості.