Де можливо використовувати літій-залізо-фосфатний акумулятор — для ДБЖ, для сонячних електростанцій та у якості промислових накопичувачів енергії, чи виправдані витрати на їх закупівлю.
Все ширшою стає сфера використання літій-залізо-фосфатних акумуляторів — для ДБЖ, як накопичувачів енергії для автономних сонячних електростанцій, а прийняття поправок до закону про альтернативну енергетику відкриває нові можливості для використання LiFePO4 АКБ як промислових накопичувачів електрики.
Кращі українські акумулятори LiFePO4: поєднання якості та енергоефективності
Літій-залізо-фосфатні акумулятори стали логічним продовженням розвитку групи літієвих АКБ, в яких вдалося зберегти їх переваги, але при цьому усунути деякі недоліки:
- Великий термін експлуатації, що визначається насамперед кількістю циклу перезаряду. В середньому воно становить від 5 до 7 тисяч — це гарантує роботу акумулятора до 10 років. Але зараз на ринку починають з’являтися моделі, у яких цей показник збільшено до 10000 циклів, і, мабуть, це ще не межа для даної технології.
- Стійка робота за мінусових температур — слабке місце літієвих акумуляторів, які на морозі стрімко втрачали місткість. LiFePO4 стабільно тримають заряд до -20°C, при необхідності можна підібрати й морозостійкіший літій-залізо-фосфатний акумулятор, ціна його при цьому буде досить високою. Завдяки морозостійкості АКБ LiFePO4 можна використовувати на транспортних засобах цілий рік.
- Несприйнятливість до глибокого розряду, що дозволяє використовувати всю доступну місткість акумулятора. Який після глибокого розряду може без втрат відновити вихідну місткість. І хоча деякі виробники декларують можливість розрядження акумулятора до нуля, бажано залишати не менше 3-5% заряду — це забезпечить стабільну роботу системи контролю заряджання акумулятора.
- Висока щільність заряду дозволяє отримати акумулятори дуже високої місткості при порівняно невеликих габаритах.
- Простота обслуговування — LiFePO4 акумулятор не вимагає контролю за рівнем електроліту, це герметичні АКБ, які вимагають мінімального обслуговування. При їх зарядці не виділяються леткі з’єднання, тому для зарядки нема потреби виділяти спеціальну кімнату із системою примусової вентиляції.
- Безпека — шляхом зміни електрохімічної формули вдалося уникнути небезпеки теплового розгону акумулятора, що до мінімуму зводить небезпеку загоряння або вибуху.
І ще один важливий аспект — кращі українські акумулятори https://ads.ua/ua/lt-lifepo4 ні в чому не поступаються імпортним аналогам, але при цьому їхня ціна відчутно нижча. І другий, не менш важливий момент — виконання гарантійних зобов’язань, у випадку з українськими виробниками це виконати значно простіше.