Кондиціонер робить життя набагато комфортнішим. Він рятує у люту спеку, осушує надто вологе повітря, не давлячи цвілі розвиватися, трохи обігріває восени та навесні.
Загалом штука потрібна. Але наважитися завести кондів – це одне, а реально його купити – зовсім інше. Пристрій технічно складний, тому вибір та монтаж потребують відповідального підходу. Припустимо, з брендом ви визначилися та вирішили взяти кондиціонери Рівне. Що далі?
Вибір
Як вибрати конді? Потрібно врахувати особливості приміщення, в якому прилад працюватиме. Розмір кімнати – один із найважливіших факторів. Чим більше простору, тим потужнішим має бути кондиціонер. Зазвичай, на пристрої вказано, на яку площу воно розраховане.
Кондиціонери бувають різних типів. Зустрічаються віконні, настінні, стельові блоки, касетні, портативні та багато інших. Свої плюси та мінуси є у кожного варіанта, і універсального рішення просто не існує. Доведеться оцінити планування, бюджет та бажані можливості.
До речі про функції. Найпростіші моделі, здатні лише охолоджувати, дешевше просунутих колег, але їх застосування обмежене. Вбудований очисник повітря, осушувач, таймер та інші додаткові чек збільшать, але й використовувати кондиціонер ви будете набагато частіше.
Прилад має бути енергоефективним. У будь-якого обладнання є класи енергоефективності, і що вище клас, то дбайливіше пристрій витрачає електрику. Якщо ви не готові до величезних рахунків, краще придбати більш сучасну енергозберігаючу модель.
Зрештою, варто оцінити рівень шуму. Якщо кондиціонер потрібно встановити у спальні, кабінеті чи дитячій, він повинен працювати гранично тихо.
Встановлення
Монтаж будь-якого кондея – справа складна і потребує значного професіоналізму. Рівне Комфорт не виняток. Краще довірити установку фахівцям, ніж зламати цінне обладнання та виправляти потім косяки.
Спочатку потрібно вибрати відповідне місце. Пам’ятайте: повітропровід не повинен згинатися, піраті різко зменшується ефективність. Найкращий вибір — зовнішня стіна чи вікно. Якщо ви плануєте повноцінну припливно-витяжну вентиляцію, доведеться ретельно продумати розташування вентканалів.
Далі потрібно зробити отвори. Якщо ви монтуєте віконний кондиціонер, просто встановіть раму. Для монтажу настінного пристрою доведеться продовжити в стіні дірку певної конфігурації.
Потрібно встановити кріплення. Віконні кондеї мають спеціальні кріпильні пластини, які розміщуються на рамі. Настінні кондиціонери складаються з двох блоків, внутрішнього та зовнішнього, і для кожного потрібні власні кронштейни.
Жоден кондиціонер не працюватиме без електрики. Потрібно прокласти дроти та підключити живлення.
Встановлення блоків – важливий, але не останній етап монтажу кондиціонера. Внутрішній встановити самостійно реально, а для зовнішнього зазвичай потрібні промислові альпіністи. Виняток – якщо ви живете на першому поверсі або якщо блок знаходиться на балконі. Після цього потрібно підключити повітроводи, з’єднуючи зовнішню і внутрішню частини воєдино.
Фінальний крок – тестовий запуск та перевірка всіх систем. Якщо конді працює добре, установка завершена.